UDZIAŁ W PROJEKTACH UNIJNYCH I INNYCH


Akademia Technik Malarskich

Akademia Technik Malarskich DP, to specjalistyczne centrum szkoleniowo-doradcze dla osób i firm związanych z branżą budowlaną, powołane przez producenta marek Dekoral Professional oraz Sigma. Ma ona na celu podnoszenie znajomości teoretycznych i praktycznych zagadnień związanych z farbami, ich technologią, terminologią i stosowaniem we wszelkich pracach wykończeniowych. Jednym z najważniejszych aspektów działalności ATM DP jest przyznawanie certyfikatów malarzom - po odbyciu odpowiedniej liczby szkoleń wykonawca może uzyskać dokument potwierdzający jego wysokie kwalifikacje zawodowe.


Projekt „Wzorcowa pracownia suchej zabudowy”- Knauf

W 2012 r nasza szkoła została włączona w projekt „Wzorcowa pracownia suchej zabudowy Knauf”. . W ramach projektu Knauf wyposaża szkołę w pracownie do nauki zawodu montera suchej zabudowy, gdzie przyszli monterzy uczą się umiejętności budowania ścianek działowych, sufitów podwieszanych, zabudowy poddaszy w nowoczesnej, lekkiej technologii przy zastosowaniu płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych, równocześnie  zapewniając merytoryczną opiekę i pomoc doradcy technicznego. Firma dostarcza niezbędne pomoce naukowe: materiały teoretyczne w postaci zeszytów technicznych i prospektów oraz materiały na zajęcia praktyczne: płytę gipsowo-kartonową, profile, akcesoria, masy szpachlowe.  Szkoli także nauczycieli zawodu.Zespół Szkół Zawodowych „Sztygarka” bierze udział w programie edukacyjnym Akademia Murowania SILKA YTONG

Program skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym. Cel Akademii Murowania SILKA YTONG to zaprezentowanie młodzieży nowoczesnych materiałów budowlanych oraz metod murarskich. Uczniowie pod okiem profesjonalnych doradców-instruktorów SILKA YTONG uczą się między innymi murowania na cienką spoinę, które jest wymogiem energooszczędnego budownictwa. W szerszej perspektywie Akademia wspiera najwyższej jakości wykonawstwo oraz promuje edukację zawodową w polskiej branży budowlanej. Po ukończeniu szkolenia uczniowie otrzymują dyplom potwierdzający udział w Akademii.